Kelenföldi szaküzletünk technikai okok miatt 2024. április 29-én hétfőn, 12 órakor nyit

Blog
2019.09.24 22:00

Mobil 1 olajjal mosták le a versenytársakat

A Mobil 1 olajjal töltött Porsche bebiztosította világbajnoki címét a megbízhatósági versenysorozat GTE Pro osztályában. De ez még nem minden, mert a Toyota Gazoo Racing csapat a második győzelmét aratta az LMP1 osztályban, míg a Porsche GT Team két dobogós helyet is szerzett a GTE Pro kategóriában. És van, amiben utcai olaj volt, de erről később.

A több, mint 5000 kilométeres megbízhatósági verseny az egyik legnehezebb. Ezt a versenyt nyerte meg másodszor a 8-as számú autóban, Sebastien Buemi, Kazuki Nakajima és Fernando Alonso. Igen, ismerős nevek, voltak ők a Forma1-ben is. Ezzel a győzelemmel a belga versenyen bebiztosított konstruktőri cím mellé a vezetők VB címe is meglett.

A Toyota TS050 Hybrid – tehát benzines és elektromos hajtású versenyautó - kenését egy speciálisan erre a célra készült Mobil 1 motorolaj látta el, ami a több mint 200 mozgó, esetenként 150-200 fokos alkatrészt tartotta kifogástalan állapotban mindkét autóban, a verseny 24 órája alatt.

Mindeközben, a szintén Mobil 1-gyel menő Porsche GT Team két dobogós helyet is megszerzett. A 91-es rajtszámú autó második, a 93-as pedig a harmadik lett. Ezzel a Porsche megnyerte a világbajnokság konstruktőri bajnoki címét  GTE kategóriában. Ugyanakkor a 92-es autó csapata, Kevin Estre és Michael Christensen nyerte összetettben a vezetők világbajnokságát.
A Porsche 911 RSR motorját ugyanaz a Mobil 1 motorolaj kente amit az utcai autókban is használnak.

Ez a verseny az egyik legkeményebb, ezért az ExxonMobil a Mobil 1 olajok gyártója közleményben tudatta, büszke rá, hogy Mobil 1 kenőanyagai lehetővé teszik partnerei számára a győzelmet. Nehéz nem osztozni a büszkeségükben, ezek tényleg szép eredmények, főleg az utcai olajjal, hókuszpókusz nélkül.